Recept na ramen. Připravte si japonský vývar
Polévka nahrazující hlavní chod – i takto můžeme nazvat tento nudlový vývar, jehož původ je zaznamenán v Japonsku. Zjistit, jak se Ramen má “správně” připravit, je téměř nemožný úkol. Většina japonských měst si jej pozměnila podle sebe – přidali nebo ubrali suroviny, tudíž existuje hned několik variant. I přes změnu surovin, základ zůstává stejný – silný masový vývar s asijskými nudlemi doplněný zvolenými surovinami.
Budeme potřebovat
- 1200 ml drůbežího vývaru
- mrkev, svazek jarní cibulky, půl svazku pažitky
- 6 stroužků česneku, kousek zázvoru
- cca půlku mořské řasy Kombu, 6 japonských hub shitake
- 100 g drůbežího vařeného masa
- lžíce sójové omáčky, 2 vejce, trochu slunečnicového oleje
- půl balení asijských vaječných nudlí (125 g)
Jak na to?
- Veškeré suroviny si očistíme a nakrájíme. Připravíme si větší polévkový hrnec a do něj nalijeme vývar. Přidáme mrkev, jarní cibulku, zázvor, česnek a řasu Kombu. Vše necháme povařit cca 1 hodinu. Vývar si přecedíme a přimícháme sójovou omáčku.
- Ve vedlejší nádobě si připravíme vejce, které necháme vařit na hniličku cca 7 minut. Dále na pánvi lehce osmahneme houby shitake.
- Uvaříme si nudle, které naporcujeme do misek. Na nudle položíme nakrájené maso a přilijeme vývar.
- Poté si misky ozdobíme půlkou vejce, houbami, pažitkou. Ramen si ideálně dejte hůlkami na sushi.
Rady a tipy
- Při přípravě ramenu můžeme využít jakékoliv maso a vývar nebo můžeme udělat vegetariánskou verzi ze zeleninového vývaru.
- Pro dosažení co nejlepší chuti doporučujeme ramen připravit z poctivého domácího vývaru. Vyhněte se bujónu a jiným náhražkám. Připravte si tmavý vývar, kdy před samotným vařením/táhnutím maso a kosti ugrilujete nebo upečete v troubě. Vývar si můžete připravit ve větším množství, uložit do dózy a zamrazit, jedná se o základní surovinu k přípravě spoust jídel.
- Ramen je ideální podávat v misce místo klasického polévkového talíře. Ramen potřebuje dostatečně velkou nádobu.
Přejeme vám dobrou chuť.